Молитва Пресвятой Богородицы «Целительница» о здравии ребенка

Кто как ни мать всегда переживает за свое дитя. Кто как ни мать всегда поймет другую маму, если та волнуется за свое чадо. Молитва к Пресвятой Богородице из уст матери является одной из самых сильных молитв при болезнях детей. К тому же с иконой Богородицы «Целительницы» связано не мало чудесных исцелений. Поэтому, обязательно включите такую молитву в свой список важных обращений в церкви и дома. Икона Богородица «Целительница» находится после текста молитвы. Советуем переписать текст молитвы от руки и читать ее перед иконой (в храме, либо дома).

«Приими, о Всеблагословенная и Всемощная Госпоже Владычице Богородице Дево, сия молитвы, со слезами Тебе приносимыя от нас, недостойных раб Твоих, ко Твоему цельбоносному образу пение возсылающих со умиле­нием, яко Тебе Самой зде сущей и внемлющей молению нашему.

По коемуждо бо прошению исполнение твориши, скорби облегчаеши, немощным здравие даруеши, разслабленныя и недужныя исцеляеши, от бесных бе­сы прогоняеши, обидимыя от бед из­бавлявши, прокаженныя очищаеши и малыя дети милуеши: еще же, Гос­поже Владычице Богородице, от уз и темниц свобождаеши и всякия многоразличныя страсти врачуеши: вся бо суть возможна ходатайством Тво­им к Сыну Твоему, Христу Богу на­шему.

О Всепетая Мати, Пресвятая Богородице! Не престай молитися о нас, недостойных рабех Твоих, сла­вящих Тя и почитающих Тя, и покло­няющихся со умилением Пречистому образу Твоему, и надежду имущих не-возвратну и веру несумненну к Тебе, Приснодеве Преславней и Непорочней, ныне и присно и во веки веков Аминь.»